Dlaczego warto zainwestować w grilla z kuchenką boczną?

Kuchenka boczna na grillu to dla wielu osób zupełnie zbędny gadżet. W końcu po to mamy grilla, żeby przygotowywać jedzenie na grillu, a tradycyjne i nudne gotowanie na kuchence pozostawić w domu. Nic bardziej mylnego! Jeśli przy zakupie grilla zdecydujemy się na model z kuchenką, już po pierwszej próbie będziemy się zastanawiać jak do tej pory mogliśmy żyć bez tego wynalazku.

 

 

Zapomnij o bieganiu do domu

Wyobraź sobie tę sytuację: zapraszasz znajomych na przyjęcie w ogrodzie. Mięso i warzywa skwierczą na grillu, a wy cieszycie się ich kuszącym aromatem. Nagle przypominasz sobie o tym, że trzeba przecież podgrzać czekające w lodówce sosy. Przy okazji jeden z gości prosi o podgrzanie zupy dla dziecka. A Ty biegasz od ogrodu do kuchni, zastanawiając się nad ergonomią swojego domu i plując sobie w brodę, że kuchenka stoi tak daleko od tarasu. Odpowiedzią na właśnie takie potrzeby jest boczna kuchenka na grillu.

Oczywiście oszczędność czasu i własnych nóg to nie jedyna zaleta. Jeżeli jesteś posiadaczem kuchni indukcyjnej, taka „dodatkowa” kuchenka grillowa potrafi uratować niejeden rodzinny obiad, gdy zbraknie Wam prądu. Zamontowana jest na półce bocznej, którą można swobodnie złożyć, co zaoszczędza sporo miejsca. Wyposażona jest również w klapę, po zamknięciu której zyskujemy dodatkową przestrzeń do naszych kulinarnych szaleństw. Kuchenka grillowa nie zużywa dużej ilości gazu – to więc nie tylko rozwiązanie wygodne, ale i przyjazne dla naszych portfeli.  

 

 

Odkrywaj nowe smaki

Boczna kuchenka grillowa to również możliwość nieograniczonego eksperymentowania i próbowania nowych potraw, których zwykle nie moglibyśmy przygotować na świeżym powietrzu. Swobodne gotowanie gulaszów, zup oraz dipów, podsmażanie cebulki czy nawet robienie jajecznicy jest na niej niezwykle proste. Co więcej, pozbywamy się dzięki temu problemu długo utrzymującego się zapachu w naszym domu .

Każdy z modeli wyposażonych w rożen obrotowy posiada wbudowaną kuchenkę boczną. Pozwala to na grillowanie dużych kawałków mięsa, a nawet całego kurczaka czy kaczki. Wystarczy nadziać mięso na pręt, uruchomić palnik i zamknąć pokrywę. Nic nie może równać się ze smakiem soczystego mięsa z chrupiącą skórką.

 

 

Jaki model grilla z kuchenką boczną wybrać?

Marek i modeli grillów, które oferują w swoim wyposażeniu kuchenkę boczną jest na rynku wiele. Nie wszyscy jednak wiedzą, że bocznej kuchenki nie można dokupić osobno i zamontować do istniejącego już modelu. Warto więc od razu wybrać grill, który zawiera kuchenkę pierwotnie tam wbudowaną. Posiada ją większość grillów klasy Premium. Zaliczyć można do nich takie modele, jak chociażby Broil King Monarch 340 lub 390, Baron 440 i 490 czy Sovereign 90. Modele z końcówką o numerze 90 mają w wyposażeniu kuchenkę boczną oraz zestaw rożna. Numer 40 oznacza opcję grilla jedynie z kuchenką. Innymi wartymi polecenia grillami Premium, oferującymi boczną kuchenkę są grille Outdoorchef, w przypadku którego oznaczenia modeli grilli z kuchenką boczną kończą się na 25 lub 55, jak na przykład Australia 455 czy Dualchef S 325 G. 

Coraz więcej osób docenia niezliczony szereg zalet i możliwości, jakie daje kuchenka boczna przy grillu. Ich popularność stale rośnie, a fani grillowania chętnie korzystają z dodatkowych powodów, dla których warto wyjść do ogrodu, zaprosić przyjaciół i cieszyć się wieczorem niezmąconym ciągłym bieganiem do domu. A przynajmniej na pewno nie do kuchni.