Brytfanna żeliwna do żeberek z rusztem, czyli uniwersalny garnek żeliwny od Broil King

Broil King to kanadyjski lider branży grillowej zajmujący się produkcją grillów gazowych i węglowych oraz całej masy akcesoriów do grillowania znajdujących swoje zastosowanie na każdą okazję. W swojej bogatej ofercie Broil King ma kilka rodzajów brytfann umożliwiających jeszcze wygodniejsze grillowanie warzyw, owoców morza i niewielkich kawałków mięsa. Znajdziesz tu wiele rodzajów brytfann o różnej szerokości i wielkości, lecz jedna z nich wyróżnia się na tle pozostałych.

 

 

Brytfanna żeliwna do żeberek jest jednym z najbardziej przydatnych i najlepiej wykonanych akcesoriów w ofercie Broil King. Na rynku akcesoriów do grillowania znajdziesz wiele żeliwnych brytfann, jednak są one bardzo niskiej jakości i żadna z nich nie oferuje tak dużej pojemności, jak ta od Broil King. Jest to niezwykle uniwersalne akcesorium służące do pieczenia, zapiekania, gotowania oraz duszenia wielu różnych mięs. Mimo nazwy brytfanny sugerującej możliwość zrobienia z jej wykorzystaniem rewelacyjnych żeberek, sprawdzi się ona równie dobrze podczas robienia na grillu golonki, gulaszu, a nawet prawdziwego pieczonego chleba z chrupiącą skórką!

 

 

Unikalne właściwości cieplne żeliwa powodują, że brytfanna doskonale kumuluje ciepło i utrzymuje odpowiednią temperaturę przez długi czas, dzięki czemu przyrządzanie na niej potraw jest bardzo szybkie. Jej powierzchnia została pokryta trwałą emalią porcelanową skutecznie zapobiegającą przypalaniu się potraw i ich przywieraniu do powierzchni. Ponadto pokrycie emalią porcelanową sprawi, że czyszczenie brytfanny po udanym grillowaniu nie będzie stanowić żadnego problemu. Dodatkowo w zestawie znajduje się ruszt wykonany ze stali nierdzewnej, który można umieścić wewnątrz brytfanny. W ten sposób tłuszcz i inne soki skapujące z żeberek gromadzą się na dnie, a następnie odparowują i nadają mięsu niepowtarzalnej soczystości i smaku. Masywna pokrywka daje pewność, że mięso w środku będzie wilgotne i miękkie oraz stanie się gotowe w jeszcze krótszym czasie, dzięki zamkniętej konstrukcji. Brytfanna żeliwna, jak przystało na produkt wykonany z najwyższej jakości żeliwa, jest niezwykle masywna i ciężka. Mimo swoich sporych rozmiarów (długość 17,5 cm, szerokość 44,5 cm, wysokość 18 cm) nie zajmie całej powierzchni do grillowania, gdyż podłużny kształt umożliwia umieszczenie jej wzdłuż rusztu. W ten sposób pieczenie czy duszenie mięsa w brytfannie żeliwnej nie będzie przeszkadzać w przyrządzaniu pozostałych potraw na wolnej powierzchni rusztów.

Jak sama nazwa wskazuje, brytfanna została stworzona głównie z myślą o możliwości wygodnego przygotowania żeberek na grillu gazowym. Jednym ze sposobów na przyrządzenie rewelacyjnych żeberek na grillu Broil King z wykorzystaniem tego akcesorium jest metoda 3-2-1. Należy zacząć od trzygodzinnego wędzenia żeberek w niskich temperaturach w celu zaromatyzowania mięsa. Następnym krokiem jest wykorzystanie brytfanny żeliwnej i duszenie mięsa przez dwie godziny. Na końcu wystarczy tylko przez godzinę grillować żeberka w sosie BBQ. Zaskocz swoich gości zupełnie nowymi doznaniami smakowymi, serwując im żeberka przygotowane w niekonwencjonalny sposób.

 

                                     

 

Jak więc widać, Broil King stworzył akcesorium wielofunkcyjne i uniwersalne, na którym przyrządzisz rozmaite potrawy - nie tylko żeberka, ale także przede wszystkim chleb czy golonkę wieprzową. Solidna, zamknięta konstrukcja i wykonanie z grubego żeliwa o rewelacyjnych właściwościach stworzonych do grillowania zapewnią najwyższej jakości doznania smakowe. Brytfanna żeliwna od Broil King to must-have nie tylko dla każdego doświadczonego i wymagającego pasjonaty grillowania, ale także dla amatorów chcących wykorzystać wszystkie możliwości jakie oferuje grill gazowy.