Narzędzia niezbędne do udanego grillowania, czyli zestawy Broil King Baron, Imperial i Porta-Chef

Wśród wyjątkowo bogatej oferty akcesoriów do grillowania kanadyjskiego lidera branży grillowej Broil King znajdziesz absolutnie wszystko, czego tylko możesz potrzebować do grillowania. Broil King ma całą masę akcesoriów, które doskonale sprawdzą się zarówno podczas grillowania na grillach gazowych, jak i węglowych. Zarówno dla doświadczonych profesjonalistów, jak i początkujących miłośników grillowania. Każdy posiadacz grilla Broil King znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy na grillu piecze pizzę, grilluje warzywa, robi szaszłyki czy po prostu smaży tradycyjne steki. Jednak bez wątpienia dla każdego użytkownika grillów gazowych i węglowych niezbędny okaże się zestaw podstawowych narzędzi do grillowania, bez których nikt nie obejdzie się podczas wykonywania kluczowych czynności na grillu. W końcu chyba nikt nie zamierza obracać steków na grillu premium zwykłym widelcem.

Broil King przedstawia nam w swojej ofercie trzy rodzaje zestawów narzędzi, które powinny zainteresować każdego pasjonata grillowania. Zestaw do grillowania Baron, Imperial oraz Porta-Chef różnią się od siebie między innymi wykonaniem czy designem, ale łączy je jedno — wszystkie zawierają najbardziej podstawowe i niezbędne akcesoria do grillowania, czyli łopatkę, szczypce, szczotkę oraz silikonowy pędzelek do nasycania potraw marynatami. Wszystkie zestawy do grillowania Broil King są ładnie zapakowane i idealnie nadają się na prezent. Narzędzia Broil King to wyjątkowo eleganckie akcesoria premium wykonane ze stali szlachetnej z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Zestaw do grillowania Baron to najtańszy zestaw z oferty Broil King składający się z narzędzi w najbardziej podstawowych wersjach. Baron to poręczny zestaw zawierający pędzelek silikonowy, szczotkę, łopatkę oraz szczypce. Rękojeści narzędzi do grillowania w zestawie Baron rewelacyjnie dopasowują się do każdej dłoni, choć za sprawą zgrabnego wykonania, szczególnie powinny spodobać się kobietom lub osobom o mniejszych dłoniach. Dzięki kwadratowym wieszakom akcesoria nie bujają się, będąc zawieszone na haku grilla. Szczypce Baron wyposażone zostały w blokadę ułatwiającą korzystanie z nich, a szczotka do czyszczenia rusztu ma chlapacz chroniący użytkownika przed odpryskującym tłuszczem.

Zestaw Imperial to przede wszystkim nieco bardziej masywny zestaw akcesoriów niż Baron. Zawiera te same narzędzia, czyli łopatkę, szczypce, szczotkę oraz silikonowy pędzelek, jednak ich rękojeści wykonane są z grubej stali z imitacją drewna oraz wytłoczonym logiem Broil King. Wszystkie akcesoria w zestawie do grillowania Imperial mają wytrzymałe uchwyty do zawieszenia ich na hakach półek bocznych grillów Broil King. Największą zaletą zestawu do grillowania Imperial i tym, co odróżnia go od zestawu Baron, jest obecność szczotki z wymiennymi nasadkami Imperial. Szczotki do czyszczenia rusztów potrafią się szybko zużyć, szczególnie w przypadku ich nieumiejętnego używania. Wymienne nasadki w szczotce Imperial pozwolą nieco zaoszczędzić na tym niezbędnych narzędziu i umożliwią szybką wymianę po ich zużyciu. Do kupienia oddzielnie jest zestaw dwóch nasadek do szczotki Imperial od Broil King. Włosie szczotek Imperial wykonane jest z bardzo wytrzymałej stali nierysującej powierzchni rusztu.

Ostatnim zestawem narzędzi w ofercie Broil King jest zestaw Porta-Chef. Można powiedzieć, że zestaw do grillowania Porta-Chef jest zestawem Baron rozszerzonym o rewelacyjnie tnący nóż kuchenny oraz duży pojemnik z dwustronną deską do krojenia pełniącą również funkcję wieczka do pojemnika. Pojemnika możesz użyć do zamarynowania mięsa, a po skończonej sesji grillowej wszystkie narzędzia z zestawu możesz umieścić w środku i zamknąć pojemnik za pomocą deski do krojenia i gumowych zapięć. Nazwa zestawu pochodzi od przenośnego turystycznego grilla gazowego Broil King Porta-Chef 320 i taki właśnie jest ten zestaw do grillowania. Zamknięty pojemnik z narzędziami jest bardzo podręczny i możesz umieścić go pod rusztem grilla gazowego Broil King, oszczędzając cenne miejsce. Pojemnik w zestawie do grillowania Porta-Chef ma wymiary 29 x 49 x 7 cm.

Jak więc widać, Broil King daje duży wybór, jeśli chodzi o kompletne zestawy niezbędnych akcesoriów do grillowania. Każdy może wybrać zestaw, który będzie mu najbardziej odpowiadał zarówno estetycznie, jak i jeśli chodzi o funkcjonalność. Zestawy do grillowania Broil King to rzecz absolutnie konieczna do zakupu, jeśli chcesz cieszyć się pełnią możliwości, jakie oferują grille gazowe i węglowe Broil King. Korzystanie z narzędzi Broil King nie tylko znacznie ułatwia sam proces grillowania, ale jest też po prostu przyjemne i sprawia, że można poczuć się jak prawdziwy szef kuchni.