Smoker Boxy Broil King - aromatyzowanie potraw na Twoim grillu gazowym

Każdy właściciel grilla gazowego doskonale wie z jak dużą liczbą korzyści wiąże się posiadanie takiego urządzenia. Na grillu błyskawicznie przygotujesz pyszne steki, burgery i warzywa, podgrzejesz zupy i sosy na kuchence bocznej czy upieczesz kurczaka z idealnie chrupiącą skórką, dzięki zestawowi rożna obrotowego. Okazuje się jednak, że to nie koniec możliwości jakie oferuje nam grill gazowy, gdyż przy użyciu specjalnej skrzynki do wędzenia, nadasz swoim grillowanym potrawom zupełnie nowego charakteru, a bogata oferta wiórków drzewnych i pelletów spożywczych o przeróżnych aromatach sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nadaj swoim potrawom wyjątkowego i niepowtarzalnego smaku i aromatu przy pomocy w pełni bezpiecznego dla zdrowia dymu!

Kanadyjski lider specjalizujący się w produkowaniu grillów gazowych, Broil King posiada w swojej ofercie specjalne skrzynki do wędzenia (tzw. smoker boxy) oraz szereg wiórków i pelletów wędzarniczych wykonanych w stu procentach z naturalnego drewna. Najbardziej podstawowa wersja skrzynki do wędzenia (60185) wykonana jest ze stali szlachetnej i posiada otwieraną pokrywę oraz uchwyty ułatwiające korzystanie z niej. Wystarczy namoczyć wiórki w wodzie przez około 30 minut i wsypać je do skrzynki, a samą skrzynkę umieścić na aromatyzerach, bądź bezpośrednio na rusztach. Alternatywą jest również żeliwna skrzynka do wędzenia (00150) działająca na tej samej zasadzie, znacznie różniąca się jednak wyglądem.

Nieco bardziej zaawansowaną konstrukcją może pochwalić się stalowa skrzynka do wędzenia (60190), która wyposażona jest w dwie oddzielne komory na wiórki drzewne oraz w regulację wielkości otworów, przez które wydostaje się dym nadający wyjątkowego aromatu potrawom. Zaletą dwóch komór jest chociażby możliwość wsypania do jednej z nich wiórków o naszym ulubionym aromacie, a do drugiej dolania wody lub soku, które zwiększą wilgotność powietrza i sprawią, że aromatyzowane potrawy staną się jeszcze bardziej soczyste. Pokrywa skrzynki zamontowana jest na zawiasach. Dodatkowo stalowa skrzynka do wędzenia posiada specjalnie wyprofilowaną podstawę zaprojektowaną tak, by dobrze pasowała do aromatyzerów Flav-R-Wave grillów gazowych Broil King.

Szeroka gama wiórków wędzarniczych Broil King daje naprawdę wiele możliwości wpływania na smak i aromat potraw. Rodzaje zrębków potrafią się od siebie znacząco różnić, więc warto wcześniej zapoznać się z listą dostępnych smaków i dobrać je odpowiednio do wędzonych potraw.

  • Jadłoszyn: ostry i pikantny do wołowiny i wieprzowiny
  • Amerykański orzech: ostry do wieprzowiny, baraniny i wołowiny
  • Whiskey: pikantny do wieprzowiny, drobiu i wołowiny
  • Klon: słodki do wieprzowiny i drobiu
  • Wiśnia: słodki do wieprzowiny i drobiu
  • Jabłoń: słodki do wieprzowiny, drobiu, owoców morza i serów
  • Olcha: łagodny do baraniny i wieprzowiny
  • Cedr: pikantny do owoców morza i serów

Do wędzenia na grillach gazowych przy użyciu skrzynek, można również wykorzystać pellet spożywczy wykonany w 100% z drewna. Trzeba jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do wiórków, pelletu nie należy wcześniej moczyć w wodzie. Broil King w swojej ofercie prócz trzech smaków znanych z wiórek drzewnych (amerykański orzech, jadłoszyn, jabłoń), posiada również unikalne mieszanki charakteryzujące się tym, że każda pojedyncza granulka zawiera wszystkie trzy smaki, co zapobiegnie dominacji jednego z nich nad pozostałymi.

Nie każdy ma wystarczająco miejsca w ogrodzie na postawienie pełnoprawnej wędzarni, by móc cieszyć się wspaniałym smakiem i aromatem uwędzonych potraw. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem wydaje się zakup skrzynek do wędzenia, które na pewno znacznie poprawią jakość przyrządzanych potraw. Akcesoria te nie są drogie, a worki z wiórkami drzewnymi i pelletami spożywczymi potrafią wystarczyć na naprawdę długo. Dzięki spalaniu naturalnego drewna, Twoje potrawy uzyskają aromat nieosiągalny żadnymi innymi metodami. Dym wędzarniczy jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i należy go traktować po prostu jako kolejny rodzaj przyprawy do mięsa.