Dwustronne płyty żeliwne Broil King, czyli praktyczne akcesoria w Twoim grillu

Broil King, jak na topową markę grillową przystało, posiada w swojej bogatej ofercie całą masę niezwykle przydatnych akcesoriów. Jednym z takich dodatków do grilla, który z pewnością uprzyjemni proces grillowania, a także stworzy nam nowe możliwości przyrządzania pysznych potraw na grillu są dwustronne płyty żeliwne.  Każda seria grillów gazowych oraz węglowych Broil King posiada możliwość dokupienia specjalnie zaprojektowanej i idealnie dopasowanej płyty żeliwnej, którą umieszcza się w miejscu rusztów.

 

 

Modularność i wygoda płyt żeliwnych

Broil King daje nam możliwość wyposażenia każdego modelu grilla ze wszystkich dostępnych serii grillów gazowych i węglowych w dedykowaną płytę żeliwną. Płyty te należy umieścić w miejscu rusztu, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem i oszczędnością jakże cennego miejsca. Żeliwo, z których są wykonane charakteryzuje się równomiernym rozprowadzaniem ciepła, a dzięki jego właściwościom, szybko się nagrzewa i długo utrzymuje wysoką temperaturę, co z pewnością przyczyni się do znacznej oszczędności gazu. Płyty żeliwne Broil King są dwustronne. Jedna ze stron jest gładka i stworzona do przygotowywania na niej delikatnego mięsa ryb, owoców morza, czy nawet jajek. Druga strona ma prążkowaną powierzchnię nadającą grillowanemu mięsu czy warzywom charakterystycznego diamentowego wzorku.

 

 

Płyta żeliwna zupełnie jak patelnia

Płyty żeliwne od Broil King charakteryzują się pokryciem matową porcelanową powłoką, która skutecznie zapobiega przywieraniu do nich potraw. Są stworzone do używania ich podczas przygotowywania mniejszych i delikatnych potraw, które mogłyby wpaść pomiędzy kratki rusztu. Płyty świetnie sprawdzą się do robienia śniadań na grillu - bez problemu przygotujesz na nich jajecznicę, jajka sadzone czy naleśniki. Można powiedzieć, że płyta żeliwna w stu procentach spełnia funkcje tradycyjnej patelni kuchennej.
 

 

Konserwacja i sposób użytkowania płyt żeliwnych

Jak wiadomo, żeliwo posiada szereg unikalnych cech idealnie sprawdzających się podczas grillowania. By mieć pewność, że płyty żeliwne posłużą nam przez bardzo długi czas, zachowując przy tym swoje wspaniałe właściwości, warto pamiętać o odpowiedniej konserwacji i użytkowaniu płyt. Po umieszczeniu płyty w miejscu rusztu i przed rozpoczęciem grillowania, należy pokryć jej powierzchnię olejem. Najlepiej podczas smażenia sprawdzi się olej ryżowy, bądź olej rzepakowy, z uwagi na ich bardzo wysokie temperatury dymienia, co uchroni nas przed zbędnym kopceniem. Warto pamiętać, że właściwości grzewcze płyt żeliwnych będą coraz lepsze, wraz z ich częstszym użytkowaniem.

Po skończonej sesji grillowej płyty żeliwne, podobnie jak ruszty żeliwne, należy odpowiednio zakonserwować. Naoliw je za pomocą rozpylacza oleju dostępnego w naszej ofercie, by zachować płytę żeliwną w doskonałej kondycji. Pamiętaj również, aby płytę przechowywać w suchym miejscu jeśli nie planujesz używać jej przez dłuższy czas.

 

 

Widzimy zatem, że inwestycja w płytę żeliwną z pewnością okaże się bardzo opłacalna. W ofercie Broil Kinga istnieje wiele płyt dedykowanych poszczególnym seriom grillów gazowych i węglowych, które idealnie wpasują się w miejsce rusztu (z wyjątkiem płyty do grillów węglowych Keg, którą kładziemy bezpośrednio na ruszcie):

Dobierz płytę żeliwną odpowiednią do Twojego grilla i ciesz się szeregiem nowych możliwości jakie oferuje to niezwykle przydatne akcesorium. Z dwustronną płytą żeliwną Broil King, Twój grill stanie się jeszcze bardziej uniwersalny, a korzystanie z niego będzie przyjemniejsze niż dotychczas.