Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja - klucz do długowieczności Twojego grilla

Każdy z nas wie, że grill po udanej sesji grillowania potrafi być w nie najlepszym stanie wizualnym. Najbardziej zabrudzone jest oczywiście serce grilla - ruszta, ale także półki boczne, półka górna czy elementy obudowy wymagają dokładnego czyszczenia. Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja grilla po każdym grillowaniu zagwarantuje, że pozostanie on w świetnym stanie oraz posłuży Ci jeszcze przez długie lata. Czyszczenie grilla nie musi być żmudną i męczącą koniecznością. Sprawdź ofertę wyjątkowo skutecznych środków czyszczących od Broil King i zadbaj o swojego grilla.

 

 

Generalne czyszczenie grilla i jego elementów

Broil King posiada w swojej ofercie uniwersalny i skuteczny preparat do czyszczenia grilla. Jego zastosowanie jest niezwykle szerokie - można wyczyścić za jego pomocą zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne elementy grilla, pokrywę, dno piekarnika czy aromatyzery. Preparat doskonale radzi sobie z usunięciem resztek tłuszczu oraz zabrudzeń powstałych na skutek grillowania, takich jak chociażby przebarwienia z dymu. Oprócz elementów samej obudowy, preparatu można użyć również do pozbycia się trudnych zabrudzeń na rusztach żeliwnych. Preparat wyposażony jest w spryskiwacz bez aerozolu, który świetnie radzi sobie z rozprowadzeniem płynu po powierzchni.

Sposób użytkowania jest bardzo prosty. Wystarczy spryskać wybraną powierzchnię niewielką ilością preparatu, zostawić ją na około 10 - 15 minut, a następnie wytrzeć powierzchnię (najlepiej suchą szmatką z mikrofibry) i dokładnie spłukać wodą. Warto pamiętać, że płyn wykaże lepsze właściwości na nieco podgrzanej powierzchni do ok. 40 - 50°C.


 

Zadbaj o elementy wykonane ze stali szlachetnej

Kolejny płyn z oferty Broil King jest w zasadzie dość podobny do poprzedniego, jednak przeznaczony jest wyłącznie do elementów ze stali szlachetnej i nie zaleca się używania go na powierzchniach malowanych. Doskonale pomoże w pozbyciu się ciężkich zabrudzeń na stalowych elementach grilla podatnych na zabrudzenia, takich jak półki boczne czy pokrywa piekarnika. 

Wystarczy nanieść odrobinę płynu na suchą szmatkę, a następnie dokładnie rozprowadzić go na powierzchniach wykonanych ze stali szlachetnej. Zaleca się pocieranie powierzchni zgodnie z kierunkiem naturalnego walcowania stali szlachetnej. Teraz wystarczy tylko przetrzeć powierzchnię suchą szmatką w celu pozbycia się resztek płynu.
 

 

Emulsja stworzona do najtrudniejszych zabrudzeń

Oto najmocniejszy środek do czyszczenia z oferty Broil King. Dzięki specjalnej emulsji do czyszczenia elementów zewnętrznych grilla, poradzisz sobie nawet z najcięższymi do wyczyszczenia zabrudzeniami, przebarwieniami czy resztkami tłuszczu. Emulsja ta sprawi, że Twój grill zyska drugie życie. Środek wyjątkowo skutecznie czyści elementy grilla podatne na przypalony tłuszcz czyli głównie górna część panelu sterowania grilla, pokrywa piekarnika czy też półki boczne.

Emulsję wystarczy nanieść na wilgotną gąbkę, którą następnie dokładnie polerujemy powierzchnię ze stali szlachetnej. Gdy emulsja zacznie się pienić i pojawią się bąbelki, zetrzyj roztwór czystą szmatką z mikrofibry lub wykonaną ze skóry zamszowej. Jeśli trafisz na wyjątkowo trudne do pozbycia zabrudzenia, wystarczy zostawić spienioną emulsję na czyszczonej powierzchni na około 5 minut.

 

 

Jak więc widzimy, Broil King zadbał, by w swojej ofercie umieścić szereg środków niezbędnych do wyczyszczenia wszystkich możliwych powierzchni podatnych na zabrudzenia. Warto regularnie czyścić grilla z wszelkich zabrudzeń i nie odkładać tego procesu na koniec sezonu grillowania, by móc nieustannie cieszyć się najwyższą jakością grillowania oraz mieć pewność, że nasz grill zawsze pozostanie w idealnym stanie jakby znów był prosto z salonu. 

Wszystkie środki czyszczące Broil King zawarte są w opakowaniach o pojemności 500 ml. Przed ich użyciem zaleca się naniesienie małej ilości płynu na niewidoczną część grilla, by mieć pewność, że nie pojawią się żadne niepożądane skutki.