Duże zalety wielkich grilli – #zostań w domu i zrób na grillu wiecej

Tej wiosny dopadł nas niemały paradoks. Niby za oknem robi się coraz cieplej, roślinność rozkwita, a termometry wskazują coraz wyższe temperatury, ale my musimy oglądać to wszystko zza okien. Akcja #zostanwdomu zmusza część z nas do całkowitej zmiany dotychczasowego trybu życia. Zamiast na siłowni ćwiczymy w salonie, zamiast w barze,umawiamy się z przyjaciółmi na Skype, a zamiast obiadów w restauracjach, musimy nieco więcej gotować. Na szczęście jedno się nie zmieniło – posiadacze przydomowych ogrodów, tarasów, a nawet balkonów wciąż mogą cieszyć się z zabawy, jaką daje grillowanie. Zobaczcie, jak zwiększyć możliwości sprzętu i grillować jeszcze więcej niż na grillach tradycyjnych – nawet dla całej rodziny naraz!


 

Wielkość powierzchni ma znaczenie

Każdy z nas ma swoje ulubione potrawy. Niektórzy są zatwardziałymi fanami grillowej  klasyki spod znaku kaszanki i kiełbaski, inni lubią kulinarne eksperymentowanie, jeszcze inni zastępują mięso chrupiącymi warzywami. Przygotowanie obiadu na grillu tak, by zadowolić wszystkich domowników, może więc – zamiast przyjemnością przy pierwszych promieniach słońca – stać się prawdziwą udręką. Pomagając naszym klientom przy wyborze odpowiedniego dla nich modelu grilla, zawsze pytamy o liczbę oraz preferencje kulinarne domowników. Z doświadczenia wiemy, że duża rodzina z różnorodnymi gustami potrzebuje sprzętu, który po prostu będzie większy. To, na co warto zwrócić uwagę, to przede wszystkim powierzchnia grillowa. Nie ma co się oszukiwać – liczne rodziny lub fani organizowania ogrodowych przyjęć dla przyjaciół zdecydowanie powinni przemyśleć zakup grilla o dużej, wydajnej powierzchni.

Grille personalizowane

Sama wielkość to jednak nie wszystko. Kolejną sprawą jest możliwość dostosowania grilla do aktualnych potrzeb. Z pomocą przychodzi tutaj marka Broil King ze swoimi grillami gazowymi z serii Imperial, Regal oraz Baron™. W zależności od tego, dla ilu osób i ile rodzajów potraw chcemy przygotować, możemy personalizować grill do naszych wymagań. Wszystko to dzięki konfigurowalnemu systemowi rusztów, który pozwala nam nabłyskawiczną, a także wygodną wymianę rusztu na dedykowane do danego modelu akcesoria. Możemy więc jednocześnie wędzić aromatyczne żeberka, grillować steki czy smażyć na woku tofu – a wszystko to na jednej powierzchni grillowej i jednym palniku! Prostokątne akcesoria dużo lepiej wykorzystują całe miejsce na ruszcie niż te o okrągłym kształcie. Dzięki tej innowacyjnej technologii jesteśmy w stanie wyczarować obiad dla całej rodziny podczas zaledwie jednej grillowej sesji. Im większa powierzchnia, tym większe możliwości swobodnej konfiguracji akcesoriów.

 

 

 


 

 

Płyta żeliwna zamiast rusztu

W gazowych grillach Broil King mamy możliwość wygodnej wymiany jednego lub dwóch rusztów na wybraną płytę żeliwną (lub stalową) już w ciągu kilku chwil. Każda taka płyta ma szerokość jednej kratki rusztu grilla. Żeliwna płyta to niezastąpiona pomoc przy przygotowywaniu na świeżym powietrzu soczystych burgerów lub małych kawałków mięsa – na przykład krewetek czy kurczaka. Dzięki swojej gładkiej powierzchni doskonale nada się również do robienia śniadań: jajecznicy na maśle, puszystych racuchów oraz naleśników.
Swoimi możliwościami bije na głowę tradycyjną patelnię z kuchni domowej. Zapewnia pełną kontrolę, wygodę i niezwykle aromatyczny smak każdej potrawy bez przypalania.

 

 

                                              Żeliwny wok


Fani azjatyckich smaków z pewnością ucieszą się z możliwości wypełnienia jednej kratki rusztu wymiennym wokiem żeliwnym. Prostokątny kształt wszystkich akcesoriów pozwoli nam wykorzystać całe dostępne miejsce. Wok umieszczamy bezpośrednio nad palnikiem i wyjmujemy aromatyzer Flav-R-Wave. Dzięki temu możemy dostarczyć naszej potrawie maksymalną moc, jaką daje grill. Co więcej, wok w grillach gazowych Broil King ma wbudowany wielofunkcyjny uchwyt, który pomaga jeszcze bezpieczniej i szybciej umieścić go na miejscu rusztu. Dodatkowe nóżki sprawiają, że możemy łatwo postawić gotową potrawę w rozgrzanym woku na stole czy blacie. Sprawdzi się doskonale do wszelkich sosów, potraw kuchni azjatyckiej, smażonego ryżu lub aromatycznych owoców morza. Tej wiosny warto korzystać też z sezonowych dobrodziejstw: młodej kapusty, ziemniaków, zielonej fasolki i groszku.

                           

 

                         Wygodna brytfanna do grillowania

Grillowanie drobnych warzyw lub kęsków mięsa w pełni kontrolowane? Takie rzeczy sąmożliwe z wymienną brytfanną! Umieszczając wąską perforowaną brytfannę w miejscurusztu, zyskujemy wyjątkowe grillowe naczynie, które doskonale sprawdzi się do przygotowywania potraw na przykład dla wegetarian. Jej budowa została zaprojektowana tak, by nawet małe kawałki jedzenia, które mogłyby wpaść pomiędzy żebra rusztu, pozostały na swoim miejscu. Jej powierzchnia pozwala nam swobodnie grillować dania, cały czas jemieszając.


Grille Broil King z serii Baron™, Regal™ i Imperial™ - ukłon w stronę personalizacji

Żeliwna płyta, wok i brytfanna to zaledwie część akcesoriów wymiennych dla grillów gazowych Broil King. Wśród dostępnych dodatków znajdziemy też między innymi skrzynkę do wędzenia, aluminiową tackę czy deski z naturalnego drzewa. Wszystko to pozwala nam poszerzać kulinarne możliwości naszego grilla, przygotowując jednocześnie osobny obiad dla całego członka rodziny. W zależności od wybranego modelu i wielkości jego powierzchni możemy tworzyć dowolne konfiguracje elementów, wybierając to, co w danym momencie jest dla nas niezbędne. Do wyboru jest kilka grillów gazowych Broil King, które sprawdzą się doskonale dla większych rodzin. My polecamy szczególnie modele:

  •  Baron 490 oraz 590
  •  Regal XL
  •  Regal S490/S590
  •  Imperial 490 oraz 590
  •  Imperial XLS oraz Black

W momencie, gdy wychodzenie na ulice oraz przebywanie w tłumach jest wysoce niewskazane, dobrze jest jednak nie rezygnować całkowicie z przebywania na świeżym powietrzu. Krótki relaks przy ruszcie to nie tylko chwila na przygotowanie posiłku dla rodziny, ale też dobry moment na oczyszczenie umysłu z negatywnych myśli. Dzięki grillom gazowym Broil King grillowanie jest szybkie i przyjemne, a każdy z domowników może przygotować ulubione danie dla siebie. Kto wie, może grillowanie stanie się Waszą wspólną, rodzinną pasją?