Pokrowce na grilla – dlaczego warto zainteresować się marką Broil King?

Klienci, kupujący grille często mają dylemat, gdy stoją przed podjęciem decyzji o zakupie pokrowca. Wiele osób ma wątpliwości, czy takie akcesoria są im w ogóle potrzebne. Pokrowce nie są tanie, szczególnie te kompatybilne z modelami grilli marek Premium, jak chociażby Broil King. Ale właśnie to powinno być argumentem, przekonującym ich do zakupu. Przeznaczając często niemałą sumę na solidny grill, powinniśmy zrobić wszystko, by służył nam jak najdłużej. Właśnie do tego konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni pokrowiec.


Z czego wykonane są pokrowce na grille Broil King?

Na wstępie trzeba obalić jeden mit – za pokrowiec nie posłuży nam stary koc, gruba narzuta czy nawet folia. Profesjonalne pokrowce na grilla wykonane są ze specjalnie do tego przeznaczonego materiału, który dzięki swoim właściwościom ochroni grill o wiele lepiej niż tradycyjne półśrodki czy prowizoryczne rozwiązania. Pokrowce Broil King to bardzo wytrzymała tkanina poliestrowa. Jest wodoodporna i ma specjalne otwory wentylacyjne, które zapewniają lepszą cyrkulację powietrza. Pokrowce te zszywane są grubymi nićmi, które czynią je bardziej wytrzymałe na czynniki zewnętrzne. 

 

Przed czym chroni pokrowiec na grilla?

W polskim klimacie głównym czynnikiem, który działa na szkodę grilla (a właściwie także na szkodę każdego sprzętu pozostawionego na zewnątrz) jest temperatura i pogoda. Wodoodporne pokrowce klasy Premium zabezpieczają grill przed deszczem, gradem czy śniegiem, ale również przed działaniem promieni słońca. Zapobiegają także ewentualnym zniszczeniom mechanicznym, które są często nieuniknione. Blacha i farba grilla nie są dzięki temu narażone na zarysowania. Może więc on sobie spokojnie stać w naszym ogrodzie i czekać, aż nabierze nas ochota na aromatyczne danie czy wieczór przy kiełbaskach.  

Grill stojący na zewnątrz jest też narażony na działania szkodników. Zabezpieczony sprzęt nie będzie kuszącym celem dla przechadzających się po naszej działce gryzoni jak myszy, szczury czy wiewiórki.  

 

 

 

Dlaczego warto zainwestować w pokrowiec do grilla klasy Premium?

Decydując się na konkretny model grilla Broil King, warto, aby nasz pokrowiec był do niego dopasowany. Każdy rodzaj grilla ma własny dedykowany pokrowiec, który jest w stu procentach dopasowany do jego rozmiaru i cech fizycznych. Za pokrowcami Premium przemawia jeszcze jedna istotna zaleta – wytrzymałość. Są wykonane z trwałego materiału. Dodatkowo wyposażono je w wiele udogodnień, które ułatwiają nam codzienne użytkowanie. Są to na przykład plastikowe rączki, dzięki którym można bardzo szybko zdjąć i założyć pokrowiec, a także rzepy zabezpieczające go przed wiatrem. 

Nie powinno już chyba dziwić, że pokrowce na grille są rozwiązaniem coraz chętniej wykorzystywanym w codziennym użytkowaniu. Zapewnienie odpowiedniej ochrony grilla jest pierwszym krokiem do jego prawidłowej konserwacji. Tylko wtedy mamy pewność, że wydane pieniądze nie pójdą na marne, a grill będzie nam świetnie służył latami bez żadnych uszczerbków na wyglądzie czy funkcjonalności.